Pięć zespołów z powiatu poznańskiego gra w III lidze

Włocłavia Włocławek - Unia Swarzędz 3:2 | fot. Marcin Rajczak

Fogo Luboń, Grom Plewiska, GKS Dopiewo, Lech II Poznań i Unia Swarzędz - to zespoły z powiatu poznańskiego, które występują w III lidze piłki nożnej. Najwyżej w tabeli są rezerwy Lecha Poznań, które ostatnio wygrały na wyjeździe z Notecianką Pakość 3:2.

- Ostatni mecz na wyjeździe wygraliśmy w październiku zeszłego roku. Dzisiaj mecz znakomicie nam się ułożył, szybko objęliśmy prowadzenie, potem po błędach indywidualnych tracimy szybko dwie bramki. Tak nie można grać w seniorach, nawet w III lidze. W przerwie padło sporo nieprzyjemnych zdań, może nawet zbyt ostrych. Jednak zespół zareagował odpowiednio i wracamy do domu z trzema punktami. Słowa uznania mimo wszystko dla moich zawodników, bo podnieść się na wyjeździe z 1:2 na 3:2 to zawsze sztuka. Dzisiaj ciężar gry na siebie wzięli doświadczeni Jakóbowski i Klichowicz . Piłkarsko nasza młodzież może się od nich wiele nauczyć - powiedział po meczu z Notecianką Pakość trener rezerw Lecha Poznań, Patryk Kniat.

Notecianka Pakość - Lech II Poznań 2:3 (2:1)
Bramki:
Dawid Michniewicz (4. minuta), Grzegorz Rogala (60. minuta - rzut karny), Dawid Michniewicz (70. minuta) - Dawid Zdrojewski (6. minuta), Michał Szot (18. minuta - rzut karny)

Niespodziankę sprawił Grom Plewiska, który na własnym stadionie wygrał z liderem rozgrywek z Kleczewa 2:0. Podopieczni Pawła Kutynia walczyli w tym spotkaniu o każdą piłkę, a dobra dyspozycja bramkarza Witolda Apanasiewicza wspieranego przez linię obrony była w weekend nie do sforsowania. Ponadto pierwsza bramka okazała się prezentem od Sokoła, gdyż samobójcze trafienie zaliczył Łukasz Urban.

Grom Plewiska -Sokół Kleczew 2:0 (1:0)
Bramki:
Łukasz Urban (31. minuta - bramka samobójcza), Adrian Napierała (78. minuta)

W derbach powiatu pomiędzy Fogo Luboń a GKS Dopiewo padł bezbramkowy remis. Natomiast Unia Swarzędz przegrała na wyjeździe z Włocłavią Włocławek 2:3. - Źle weszliśmy w ten mecz i szybko stracona bramka trochę nam pokrzyżowała plany, które sobie nakreśliliśmy w szatni przed tym spotkaniem. Potrafiliśmy doprowadzić do remisu tuż przed przerwą. W przerwie określiliśmy sobie kolejne założenia, które tak na prawdę realizowaliśmy w drugiej części meczu. Strzeliliśmy drugą bramkę, która nas uskrzydliła i byłem przekonany, że tego meczu nie jesteśmy w stanie przegrać. Niestety dwa błędy w krótkim odstępie czasu kosztowały nas dwa gole i przegraliśmy to spotkanie - mówił po spotkaniu trener Unii Swarzędz, Marcin Drajer.

Włocłavia Włocławek - Unia Swarzędz 3:2 (1:1)
Bramki:
Dawid Kwiatkowski (6. minuta), Mateusz Ewert (60. minuta), Bartłomiej Feter (63. minuta) - Mateusz Świergiel (44. minuta), Krystian Antczak (58. minuta)