Reklama

PTH Poznań mistrzem II ligi PZHL

fot. Elżbieta Skowron - archiwum epoznan.pl
fot. Elżbieta Skowron - archiwum epoznan.pl

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe wygrało z Żółwiami Piła 3:1 spotkanie finałowe II ligi hokeja na lodzie PZHL i uzyskało prawo gry w I lidze, ale najprawdopodobniej z powodu braku sponsora zrezygnuje z awansu.

Prowadzony przez Pawła Mateję zespół PTH Poznań w ostatnich latach zdominował rozgrywki II ligi hokeja na lodzie PZHL, ale w tym sezonie było już inaczej. Sporo problemów PTH sprawiły Żółwie Piła, z którymi poznaniacy zmierzyli się w finale. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zacięta, a o wyniku spotkania zadecydowała kolejna odsłona. PTH zdobyło trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się: Snorri Sigurbjørnsson, Markus Kronblad i Henri Peltola. Żółwie zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem w trzeciej kwarcie i do wywalczenia korzystnego rezultatu zabrakło im czasu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za doping i wsparcie z trybun przez cały ten sezon. Liczymy, że w nowym sezonie wasza liczba będzie jeszcze większa i razem będziemy mogli walczyć o najwyższe trofea - mówi Maciej Młodzik.

Sezon na trzecim miejscu zakończyła drużyna WTH Wrocław, która w półfinale przegrała z PTH Poznań po serii rzutów karnych. Niestety żaden z zawodników PTH nie otrzymał indywidualnej nagrody, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Alive Reussite z Hockey Club Poznań.

Klasyfikacja końcowa II ligi hokeja na lodzie:
1. Poznańskie Towarzystwo Hokejowe
2. Żółwie Piła
3. WTH Wrocław
4. Orlik Opole
5. Club Poznań
6. WTH Września
7. Mamuty Poznań
8. Orły Oleśnica,
9. Dzikie Krokodyle
10. Wilki Śrem

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro