Reklama

Karta Rodziny Dużej nie będzie działać w komunikacji miejskiej?

Karta Rodziny Dużej działa w Poznaniu od roku, ale cały czas pojawiają się uwagi na temat jej działania. Rodziny skarżą się między innymi, że nie mogą korzystać z ulg w komunikacji miejskiej.

Karta Rodziny Dużej skierowana jest do rodzin, które mają co najmniej trójkę dzieci. Urzędnicy namówili do tej pory stu partnerów do różnego rodzaju zniżek dla takich rodzin, ale cały czas na liście partnerów nie ma Zarządu Transportu Miejskiego, który proponuje własne zniżki dla takich rodzin. Problem w tym, że ZTM inaczej definiuje rodzinę dużą - urzędnicy twierdzą, że w takiej rodzinie powinno być przynajmniej czworo dzieci - To nie jest kwestia tylko regulaminu, to są też pieniądze. Tak to oszacowaliśmy i tak to wygląda - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Wprowadzenie 95 procentowej ulgi dla rodzin "3 plus" to koszt od siedmiu do ośmiu milionów złotych, a takich pieniędzy w budżecie nie ma. Dlatego rodzice proponują stopniowe wprowadzanie zniżek - Można przecież zacząć od 25, 50 procentowej ulgi dla tego typu rodzin - mówi Łukasz Tylkowski z Rady Rodziny Dużej. Propozycjami zmian radni mają zająć się w kwietniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro