Reklama
Reklama

Filip Kaczmarek kandydatem PO na prezydenta Poznania?

fot. filipkaczmarek.pl
fot. filipkaczmarek.pl

Jak się nieoficjalnie dowiedzieli dziennikarze Telewizji WTK, Filip Kaczmarek będzie kandydatem PO na stanowisko prezydenta Poznania.

Filip Kaczmarek miałby zamienić Parlament Europejski na Urząd Miasta. Problem w tym, że sam zainteresowany na taką zamianę nie ma ochoty - Być może coś na jesień będę robił, ale nie wiem, czy będę kandydował na prezydenta miasta? - komentował telefonicznie Filip Kaczmarek, który dziś był w Brukseli.

W kuluarach politycy Platformy Obywatelskiej twierdzą, że klamka i tak już zapadła. Od jednego ze znaczących członków partii, który chce pozostać anonimowy, usłyszeliśmy, że Kaczmarek został postawiony pod ścianą - Filip Kaczmarek jeśli chce pozostać w partii, będzie musiał kandydować. Jeśli odmówi, będzie musiał liczyć się z usunięciem z szeregów partii.

Członkowie Platformy twierdzą zresztą, że jest on naturalnym kandydatem na to stanowisko - Jest on szefem poznańskiej Platformy, a poza tym wyrażał przed rokiem wolę startu - wyjaśnia Jadwiga Rotnicka, senator PO. Warto też dodać, że to Filip Kaczmarek najgłośniej sprzeciwiał się poparciu PO dla Ryszarda Grobelnego. Sam Ryszard Grobelny startu w wyborach cały czas nie potwierdził - Spijcie spokojnie. Jeszcze jest czas na podjęcie tej decyzji i proponuje się z tego powodu w nocy nie budzić - mówi prezydent Poznania. Na razie jedynym pewnym kandydatem w wyborach prezydenckich jest Tomasz Lewandowski z SLD.

Specjaliści twierdzą, że zamiana Parlamentu Europejskiego na Urząd Miasta to zamiana nieopłacalna, a w dodatku walka o stanowisko może okazać się przegrana - Jeżeli nic się nie stanie, to moim zdaniem nie ma szans. Być może wejdzie do drugiej tury - mówi Szymon Ossowski, politolog. Oficjalną decyzję partii mamy poznać w ciągu dwóch tygodni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro