Reklama
Reklama

Rataje: pomoc lekarza w nocy i święta w tym samym miejscu

Tydzień temu pisaliśmy o mieszkańcach ratajskich osiedli, którzy chcieli zmian w sposobie świadczenia usług medycznych nocami oraz w święta. Ich zdaniem jeden punkt pomocy doraźnej to za mało. Prawdopodobnie jednak nic się nie zmieni.

Mieszkańcy Rataj, a także Szczepankowa czy... gminy Kórnik chcący skorzystać z pomocy lekarza w nocy lub święto powinni udawać się do przychodni Medeo na os. Rzeczypospolitej, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że zdaniem mieszkańców jeden punkt pomocy doraźnej dla tak licznej grupy mieszkańców to za mało. Według Rafała Chrósta, szefa stowarzyszenia Lepsze Rataje, dobrym pomysłem byłoby otwarcie drugiego takiego punktu, a jeśli to niemożliwe - przeniesienie już istniejącego do przychodni Salvita na osiedlu Lecha. Podkreślał, że byłby do niej lepszy dojazd.

Apel mieszkańców zbiegł się w czasie z rozstrzygnięciem konkursu na wybór jednostki, która będzie świadczyć usługi w ramach pomocy doraźnej przez najbliższe trzy lata. Do konkursu zgłosili się przychodnia Medeo oraz szpital przy ulicy Szwajcarskiej. - W piątek konkurs rozstrzygnięto. Wygrał kandydat, który zdobył największą liczbę punktów. Była to przychodnia Medeo - mówi Małgorzata Lipko z wielkopolskiego oddziału NFZ.

Tydzień temu Lipko tłumaczyła, że jeśli zwycięzca konkursu będzie zainteresowany prowadzeniem w ramach jednego kontraktu dwóch punktów pomocy doraźnej na Ratajach, będzie taka możliwość. - W tej chwili jest to już poza nami. To decyzja wyłącznie oferenta, za którą nie idą dodatkowe pieniądze - dodaje Lipko.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przychodnia nie zdecyduje się na prowadzenie dodatkowego punktu pomocy doraźnej w tym rejonie miasta. W tej kwestii nic się więc nie zmieni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro