Reklama
Reklama

Karta Rodziny Dużej ma rok. Dołączył setny partner

Sieć sklepów spożywczych jest setnym partnerem poznańskiej Karty Rodziny Dużej. Rodziny z co najmniej trójką dzieci posiadające kartę mogą robić zakupy w wybranych sklepach sieci z 5-procentową zniżką. Potrzeb jest jednak znacznie więcej.

Poznańska Karta Rodziny Dużej ma rok i stu partnerów, dzięki którym rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą korzystać ze specjalnych zniżek i rabatów. O tym jak przydatna jest każda pomoc wie Grzegorz Łącki, ojciec 10 dzieci. - Teraz mam szóstkę dzieci chorych. 500 złotych już wydaliśmy na leki - mówi.

Dzięki Karcie Rodziny Dużej rodzin takie jak Łąckich mogą np. korzystać z oferty instytucji kulturalnych na uprzywilejowanych zasadach. Ale nie tylko. Setnym partnerem programu została sieć sklepów spożywczych, w których rodziny duże będą mogły robić zakupy z 5-procentowym rabatem. - Chodzi nam z jednej strony o ilość, ale także o jakość partnerów. O to, by te zniżki i świadczenia miały konkretny wymiar odczuwalny przez rodziny, a nie tylko symboliczny - tłumaczy Paweł Wasicki, prezes fundacji Głos dla życia.

Karty dla rodzin dużych wprowadzono także w innych miastach - m.in. w Olsztynie czy Krakowie. Poznań deklaruje, że chce kartę rozwijać poprzez dołączenie do niej okolicznych powiatów. - Na pewno będziemy rozwijać kartę od strony promocyjnej - deklaruje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - Głównym celem tego programu jest promocja i przełamanie pewnych barier, które w nas tkwią, takiego spojrzenia na rodzinę wielodzietną jako coś trochę gorszego. Wprost przeciwnie. Te rodziny pewnie mają trudniej, ale sobie całkiem dobrze radzą, przynajmniej wiele z nich - dodaje.

Do tej pory kartę wyrobiło w naszym mieście około 2300 rodzin (11600 kart). Kolejnych 175 kart wciąż może trafić do poznaniaków. Rodziny z pomocy się cieszą, ale liczą na kolejnych partnerów akcji. - Byśmy bardzo potrzebowali miejsc, które konkretnie pomagają. Stacje benzynowe, duże księgarnie z podręcznikami, sklepy spożywcze - wyjaśnia Danuta Rząsa ze Związku Rodziny Dużej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro