Reklama

Dzieci z MKS Poznań zdobyły złoto

Młodzi szczypiorniści MKS Poznań w niedzielę okazali się bezkonkurencyjni w Finale Mistrzostw Wielkopolski. Podopieczni Joanny Draszkiewicz wygrali wszystkie trzy mecze i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Wielkopolski Dzieci w piłce ręcznej w niedzielę w hali sportowej przy ul. Newtona wystąpiły zespoły: MKS Poznań (Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu), Tęcza Kościan, Nielba Wągrowiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu), Nike Kalisz. Podopieczni Joanny Draszkiewicz w pierwszym meczu wygrali z Tęcza 14:8, a następnie okazali się lepsi od Nike Kalisz 19:10 i rozbili Nielbę 20:9.

Drugie miejsce w turnieju zajęli gracze Tęczy Kościan, a z brązowym medalem na piersi do domu wracali szczypiorniści Nike Kalisz. Najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju okrzyknięto Grzegorza Dera z MKS Poznań, najlepszym bramkarzem został Adam Lipicki z Nike Kalisz, a najwięcej bramek zdobył Adrian Frąckowiak z Tęczy Kościan. Po zakończeniu turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy oraz komplet piłek do treningu.

Zwycięstwo w Finale Województwa zapewniło zespołowi MKS Poznań awans z pierwszego miejsca do Półfinału Mistrzostw Polski w kategorii dzieci. Turniej ten odbędzie w dniach 4-6 kwietnia 2014 roku w Poznaniu. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej chłopcy, którzy na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 wywalczyli złote medale w Mistrzostwach Wielkopolski w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Skład MKS Poznań w kategorii dzieci:
Julek Kaczmarek, Krzysiu Buczko, Mateusz Dryjer, Grzegorz Der, Trojan Stróżyński, Piotr Iskra, Wiktor Słociński, Bartek Balawender, Adam Wawrzonkowski, Jędrek Mączyński, Dawid Wojtczak, Łukasz Chęciński, Mateusz Figaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro