Reklama
Reklama

Volkswagen będzie mógł się rozbudować w Antoninku?

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada zamknięcie ulicy Smołdzinowskiej, prowadzącej do osiedla Zieliniec. Czy zaakceptują to mieszkańcy?

Volkswagen jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć budowę swojej nowej fabryki we Wrześni. To nie oznacza jednak, że koncern rezygnuje z rozbudowy swojej dotychczasowej fabryki w Poznaniu. O sprawie mówi się od dawna, ale problemem dalszej rozbudowy w Antoninku jest konieczność zamknięcia ulicy Smołdzinowskiej, na którą dotąd nie zgadzali się mieszkańcy. Mieszkańcy deklarują jednak, że zgodzą się na zamknięcie ulicy, ale pod warunkiem, że ulica Sośnicka zostanie całkowicie połączona z Warszawską, ulica Leśna umożliwi poruszanie się mieszkańców, a dodatkowo wyremontowane zostaną osiedlowe uliczki - Większość mieszkańców aprobuje takie rozwiązanie jak Rada Osiedla proponowała przy wywoływaniu planu - wyjaśnia Andrzej Bielerzewski, przewodniczący Rady Osiedla.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada więc zmianę funkcji terenów na Antoninku i rozbudowę fabryki - Zmiany, które wnosi ten projekt planu, dotyczą zmiany układu komunikacyjnego. Chodzi o likwidację ulicy Smołdzinowskiej - mówi Łukasz Olędzki, rzecznik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Wciąż jednak nieznana jest przyszłość reszty układu komunikacyjnego, bo jej plan nie obejmuje. Wiadomo tylko, że alternatywa jest. Wgląd w plan będzie możliwy prawdopodobnie w czerwcu - Jeśli będzie to zgodne z tym, co myśmy proponowali, to nie widzę przeszkód, żeby ten plan był uchwalony - dodaje Bielerzewski. Radnym, planistom i fabryce zależy na uchwaleniu planu jeszcze w tym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro