Reklama
Reklama

Poznań: pracownik banku przelał pieniądze klientów na swoje konto

27-letni mieszkaniec Poznania pracujący w jednym z banków na terenie miasta przelał pieniądze dwóch klientów na swoje konto. Za pośrednictwem internetu zmienił dane do logowania i numery telefonów niezbędne do potwierdzenia transakcji. Na jego koncie wylądowały 23 tysiące złotych. Mężczyznę zatrzymano.

27-letni poznaniak pracował w jednym z banków. - Za pośrednictwem internetu, wykorzystując loginy i hasła dostępu innych pracowników banku, zalogował się do wewnętrznej sieci teleinformatycznej - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowe wielkopolskiej policji. - Następnie zmienił dane do logowania, adresy e-mail oraz numery telefonów komórkowych do potwierdzania transakcji na rachunkach bankowych dwóch klientów tego banku - dodaje.

Po dokonaniu zmian przelał na swoje konto 23 tysiące złotych z kont klientów. Część tych pieniędzy wypłacił z bankomatu w jednym z poznańskich centrów handlowych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji. Zatrzymali 27-latka. - Przeszukano mieszkanie podejrzanego, w którym zabezpieczono telefony komórkowe oraz komputery, z których sprawca logował się do internetu - tłumaczy Święcichowski.

Do tej pory mężczyzna nie był karany. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. - Zostało zabezpieczone mienie o łącznej wartości 5 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien - kończy. Za oszustwo komputerowe grozi mu do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro