Reklama
Reklama

Poznań: kolejna zmodernizowana Tatra w mieście

fot. Jakub Fiolka
fot. Jakub Fiolka

W nocy z piątku na sobotę do Poznania przetransportowano trzeci zmodernizowany tramwaj typu Tatra. W tym tygodniu odbędą się odbiory techniczne pojazdu. - Tatry słynęły ze swojej awaryjności - informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

O transporcie tramwaju po ulicach Poznania poinformował nas czytelnik, Jakub Fiolka "Fiołek". - Transport zmierzał od ulicy Bałtyckiej przez Nowe Zawady do ronda Rataje - napisał. Nietypowy transport odbywał się w nocy z piątku na sobotę.

Jak się okazało, do Poznania nie przyjechał zupełnie nowy tramwaj. - To tramwaj Tatra RT6N1, który po modernizacji w firmie Modertrans był transportowany na teren zajezdni przy ul. Fortecznej, gdzie odbędzie się jego odbiór techniczny i uruchomienie - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. Za tydzień ma się odbyć odbiór końcowy.

- To już trzecia Tatra, którą poddaliśmy modernizacji - zaznacza. Prace dotyczyły przede wszystkim zmian w układzie napędowych i hamulcowym. - Celem modernizacji jest poprawa niezawodności technicznej, a wiadomo, że Tatry słynęły ze swojej awaryjności - dodaje Gajdzińska.

Czy w samym pojeździe zmieni się coś, co będą mogli zobaczyć pasażerowie? - W zmodernizowanych Tatrach gołym okiem można dostrzec tablice elektroniczne z systemem GPS, które znajdują się już w pięciu Moderusach Beta. Mamy nadzieję, że ta nowość w informacji pasażerskiej ułatwi pasażerom poruszanie się po mieście - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro