Reklama
Reklama

Poznań: już żeglują na Jeziorze Kierskim

Choć sezon żeglarski w Poznaniu oficjalnie się jeszcze nie rozpoczął, na Jeziorze Kierskim już pojawiają się pierwsi amatorzy tego sportu. Wielkie wodowanie zaplanowano tu na 12 kwietnia.

W piątek rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a co za tym idzie, na poznańskich akwenach pojawiają się pierwsi amatorzy żeglarstwa. Zimą również nie próżnują. - Gdy przychodzi zima, przede wszystkim czeka się, aż jezioro zamarznie, by można było pływać na bojerach - mówi Radosław Marcinkowski z Klubu Żeglarskiego UAM. - W zimie żeglarze się również spotykają. Wspominają sezon, wymieniają doświadczenia.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Między innymi nad Jeziorem Kierskim trwa już wielkie przygotowanie do sezonu. - Jesienią ściągnęliśmy maszty, trzeba więc pamiętać o tym, by je założyć. Trzeba również przejrzeć dno kadłuba, a więc zobaczyć czy trzeba pomalować, zeszlifować kadłub jachtu. Konieczny jest przegląd żagli oraz lin i osprzętu, by w trakcie sezonu cieszyć się żeglarstwem, a nie myśleć o tym, gdzie są jakieś części - dodaje.

Wielkie wodowanie na Jeziorze Kierskim zaplanowano na 12 kwietnia. Żeglarze już się tutaj pojawiają, a w najbliższych dniach będzie ich jeszcze więcej. - Ośrodek znów zacznie tętnić życiem pod koniec marca. Wtedy pojawią się tutaj żeglarze - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro