Reklama
Reklama

Konsultacje na os. Batorego: większość mieszkańców za wycinką drzew

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W dniach od 26 lutego do 12 marca 2014 roku prowadzone były konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla Stefana Batorego w sprawie wycinki drzew na osiedlu. Większość mieszkańców opowiedziała się za ich wycinką.

Mieszkańcy bloków(bloki nr 1-7 oraz 26-28) znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie drzew planowanych do wycinki otrzymali specjalne pisma oraz karty do głosowania. Na jedno mieszkanie przypadał jeden głos.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W wyniku głosowania 68% mieszkańców opowiedziało się za wycinką drzew na Osiedlu Stefana Batorego, 19% mieszkańców uzależniło swoją zgodę od wizji lokalnej Wydziału Ochrony Środowiska UMP, 13% mieszkańców było przeciwnych wycince drzew - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prezydenta Poznania. Głosowaniu towarzyszyła wysoka frekwencja na poziomie 47% (662 rozesłanych karty do głosowania- 309 oddanych kart) - dodaje.

Zdanie mieszkańców będzie brane pod uwagę przy planowaniu wycinki drzew przez Wydział Ochrony Środowiska UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro