Reklama
Reklama

Zające znów w Starym Browarze

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Zające po raz kolejny powróciły do Starego Browaru. To już tradycja zwiastują one wiosnę. W tym roku ożyją. Zobacz zdjęcia.

Zaczęło się w 2009 roku, przed Wielkanocą. Stary Browar i jego okolicę zaatakowało tysiąc fioletowych zajęcy. Dzieciom odwiedzającym centrum handlowe zające przypadły do gustu. Jeszcze bardziej cieszyły się, gdy SB zorganizował wielkie malowanie małych zajęcy, które po ukończeniu można było zabrać do domu. Rok później zajęcy było jeszcze więcej i tym razem zmieniły kolor. Do fioletowych dołączyły kolejne - zielone. Niektóre miały 2,5 metra wysokości i cieszyły oko przechodniów przy Operze Poznańskiej, CK Zamek, Okrąglaku, na placach Wolności i Kolegiackim, a także na ulicy Półwiejskiej. Wiele osób robiło sobie zdjęcia w towarzystwie nietypowych zwierzaków. W 2011 roku do fioletowych i zielonych zajęcy dołączyły żółte. A w 2012 białe. Zające podróżują również po świecie były m.in. w Paryżu, Rzymie, Kopenhadze a także na Mazurach.

W tym roku będzie można ożywić zająca. Wystarczy pobrać aplikację "Stary Browar" na smartfon lub tablet i za jej pomocą zeskanować zająca z plakatu znajdującego się w Starym Browarze. Dodatkowo w punktach informacyjnych Starego Browaru dostępne będą pocztówki z sylwetką zająca, którą można dowolnie pokolorować i wysłać z życzeniami do najbliższych - informuje Barbara Banat, rzecznik Starego Browaru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro