Reklama
Reklama

Maltanka ruszyła w trasę... na próbę. Z urodzinowymi balonami!

fot. Arkadiusz Michalak
fot. Arkadiusz Michalak

W piątek odbywają się próbne przejazdy kolejki Maltanka nad Jeziorem Maltańskim. Miłośnicy kolejki wykorzystali ten dzień na zrobienie niespodzianki swojemu koledze, który obchodzi okrągłe urodziny.

Poznaniacy, którzy wybrali się dziś nad Jezioro Maltańskie mogli zobaczyć pierwszy w tym roku kurs kolejki Maltanka. Kurs jeszcze bez pasażerów, ale za to z nietypową dekoracją. Kolejka została bowiem przystrojona balonami, a także pojawił się na niej napis "40-stka Macieja".

- Rzeczywiście dziś Maltanka wyruszyła na trasę, ale są to wyłącznie przejazdy w ramach prób przed sezonem - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Sezon kolejka rozpocznie dopiero 26 kwietnia, ale już w piątek jest szykowana do odbiorów technicznych - dodaje.

Jedyny w marcu przejazd kolejki postanowili wykorzystać miłośnicy Maltanki. - Zrobili niespodziankę przyjacielowi, którego miłością są wąskotorówki. Na pewno jest szczęśliwy i długo będzie pamiętał swoje 40-te urodziny - przyznaje Gajdzińska.

- Już teraz zapraszamy wszystkich poznaniaków na przejazdy Maltanką od 26 kwietnia. Kolejka ruszy jeszcze przed długim weekendem majowym i będzie kursować do 26 września - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.94 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro