Reklama
Reklama

Poznań: policjanci odzyskali skradzione rowery

fot. KWP Poznań

Policjanci z Jeżyc w lutym prowadzili wzmożoną akcję mającą na celu walkę ze złodziejami rowerów. Ustalono, że 7 osób nieletnich ukradło łącznie około 30 rowerów na terenie dzielnicy. Część z nich udało się odzyskać.

Plaga kradzieży rowerów to problem występujący w naszym mieście od lat. Policjanci z Jeżyc w lutym prowadzili działania, które pozwoliły im ustalić sprawców kradzieży dokonywanych na terenie dzielnicy. - W trakcie wykonywania czynności ustalono, iż 7 osób nieletnich dokonało kradzieży około 30 rowerów - wyjaśnia Małgorzata Tamborska z komisariatu na Jeżycach. - Ponadto osoby te włamały się do kilkunastu piwnic na terenie dzielnicy Jeżyce, skąd zabrały wartościowe przedmioty nadające się do dalszej sprzedaży - dodaje.

Nieletni działali według takiego samego schematu. - Podejmowali obserwację osób i mieszkań pod kątem posiadania rowerów. Następnie wykorzystując nieuwagę ich właścicieli dokonywali kradzieży rowerów lub ich części. Skradzione przedmioty w większości były przeznaczone do dalszej sprzedaży - wyjaśnia.

W sumie funkcjonariusze odzyskali około ośmiu rowerów. Około, ponieważ niektóre z nich są w częściach. Dodatkowo odzyskano też kilka innych skradzionych przedmiotów. Trafią do swoich właścicieli. Złodzieje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Równocześnie informujemy, że wszyscy posiadacze rowerów, mogą je bezpłatnie oznakować i zarejestrować w ramach akcji organizowanej przez miasto i Komendę Miejską Policji "Poznański rower - bezpieczny rower". Szczegóły TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro