Reklama
Reklama

Zbierają krew dla dzieci z chorobami nowotworowymi

fot. MPK

Jeszcze w niedzielę trwać będzie zbiórka krwi. Jej organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań. Krew zbierana będzie dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań prowadzi w weekend otwartą akcję poboru krwi. To oznacza, że każdy, kto tylko będzie chciał, będzie mógł oddać krew. Można to jeszcze zrobić w niedzielę do godziny 13: 00, na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, gdzie stanie specjalny autobus.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ponadto będzie również możliwość zapisania się do Banku Dawców Szpiku.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań Sp. z o.o. powstał w 1971 r. Podstawowym jego zadaniem jest pozyskiwanie krwi i nowych krwiodawców oraz działalność charytatywna na rzecz dzieci i osób chorych oraz osób o bardzo niskim statusie materialnym. Przez ponad 43 lata udało się zebrać ponad 34 tysiące litrów krwi, która uratowała życie wielu osobom.

W klubie jest około 500 aktywnych dawców, którzy stale oddają krew. Oznacza to, że prawie, co piąty pracownik MPK regularnie oddaje honorowo krew. Zbiórki krwi organizowane są w MPK Poznań kilka razy w roku. Podczas każdej takiej akcji zgłasza się kilkudziesięciu dawców, dzięki którym udaje się zebrać od 40 do 50 litrów krwi - informuje MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro