Reklama
Reklama

Brama Poznania na drugim miejscu w głosowaniu na Bryłę Roku

Brama Poznania

Brama Poznania, dawniej Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, nie wygrała konkursu na najlepszy polski budynek 2013 roku organizowany przez serwis architektoniczny bryla.pl. Uplasowała się jednak na dobrym drugim miejscu.

Wiosną, a dokładniej 30 kwietnia, pierwsi zwiedzający mają wejść do nowej poznańskiej atrakcji - Bramy Poznania. Choć miała być gotowa już na EURO 2012, dopiero w tym roku zobaczymy ekspozycję przygotowaną w obiekcie. Sam budynek jest już gotowy i wzbudza zainteresowanie.

Serwis architektoniczny bryla.pl nominował Bramę Poznania w konkursie na najlepszy polski budynek 2013 roku - Bryłę Roku. Głosować można było do połowy marca, o czym informowaliśmy na naszym portalu.

Rywalami poznańskiego budynku były "bryły" z całej Polski: warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich, zrewitalizowana Elektrociepłownia EC1 w Łodzi, Służewski Dom Kultury w Warszawie, Muzeum Śląskie na terenie dawnej kopalni w Katowicach, hotel W drzewach w Nałęczowie, siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie, nowoczesny drapacz chmur Cosmopolitan w Warszawie, aula dydaktyczno-widowiskowa Uniwersytetu w Białymstoku i zrewitalizowany zabytkowy spichlerz w Krakowie.

Ogłoszono już wyniki corocznego plebiscytu. Łącznie oddano w nim ponad 22 tysiące głosów. Zdecydowanym zwycięzcą została zrewitalizowana Elektrociepłownia EC1 w Łodzi z ponad 8300 głosów. Brama Poznańska znalazła się na drugim miejscu uzyskując ponad 2500 głosów. Ostatnie miejsce na podium zajęła siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie (ponad 2000 głosów).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro