Reklama
Reklama

Mieszkańcy Wichrowego Wzgórza walczą z reklamą

Mieszkańcy osiedla Wichrowe Wzgórze skarżą się, że wielkoformatowy bilbord zmniejsza dopływ światła i całkowicie zasłania widok z okien. Administracja tłumaczy, że reklama jest legalna, a zarobione dzięki niej pieniądze przeznacza na dofinansowanie opłat eksploatacyjnych.

O problemie poinformował nas jeden z czytelników - Administracja trochę przegięła. Nikt nawet nie poinformował mieszkańców, że będzie reklama. Zasłania ona całkowicie widok z okna, zmniejsza dopływ światła, a co gorsza hałasuje - pisze czytelnik.

Administracja osiedla przekonuje, że reklama nie odcina mieszkańcom światła dziennego, bo została powieszona na części bloku z oknami korytarza. Twierdzi też, że latem na najwyższych piętrach budynku dzięki niej będzie chłodniej. Największą zaletą reklamy mają być niższe czynszy dla mieszkańców - Instalacja generuje przychody, które pozwalają zmniejszyć o 25% od metra stawkę eksploatacyjną - wyjaśnia Daniel Piotrowski, kierownik administracyjny.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zaznacza, że prawo zakazuje wieszania reklam jeżeli te ograniczają dopływ światła do mieszkań, a nie do korytarzy czy klatek schodowych. Administracja osiedla twierdzi, że reklama jest legalna, a pozwolenie na na jej wywieszenie otrzymała w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro