Reklama
Reklama

Kolejni zatrzymani za oszukiwanie "na wnuczka"

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą na wnuczka. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich kilku tygodni poznańska policja otrzymała cztery zgłoszenia o oszustwach wobec osób starszych - Sprawcy posługiwali się zmodyfikowaną metodą na wnuczka. Poszkodowane osoby telefon od wnuczka lub innego członka rodziny, z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Po zakończonej rozmowie, dzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego, który informował, że rozmowa z wnuczkiem była nagrywana. Tłumaczył, że jest prowadzona akcja przeciwko oszustom. Rzekomy funkcjonariusz prosił o przekazanie im pieniędzy, aby zaraz po tym fakcie sprawcy mogli być zatrzymani na gorącym uczynku - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani 14 marca - Policjanci zatrzymali na dworcu dwóch mężczyzn, którzy naszym zdaniem są zamieszani w oszustwa starszych osób. Ci dwaj mężczyźni mają na razie postawione wstępne zarzuty w dwóch sprawach, które zostały przez nas odnotowane. Oni trafili do aresztu, a materiał dowodowy został przygotowany przez policjantów z Komendy Miejskiej - dodaje Borowiak. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, a za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro