Reklama
Reklama

Marszałek Marek Woźniak przeciwko działaniom Rosji

Głos w sprawie konfliktu na Krymie zabrał marszałek Marek Woźniak, który przesłał list do urzędującego w Poznaniu konsula rosyjskiego. Marszałek województwa napisał między innymi, że współpraca Wielkopolski z rosyjskimi partnerami będzie utrudniona lub nawet niemożliwa.

List marszałka jest reakcją na wydarzenia z ostatnich dni i aneksję Krymu przez Federację Rosyjską - Włączenie Republiki Krymu i miasta Sewastopola do Federacji Rosyjskiej jest działaniem z pozycji siły, z pogwałceniem międzynarodowego prawa. Całkowite lekceważenie stanowiska władz Ukrainy jest zaprzeczeniem cywilizowanych stosunków między krajami - pisze Marek Woźniak i dodaje, że działania Rosji utrudnią współpracę z Wielkopolską - W obliczu zaistniałej sytuacji oświadczam, że współpraca Wielkopolski - regionu otwartego i zainteresowanego budowaniem demokratycznej Europy - z partnerami rosyjskimi będzie utrudniona, a wręcz niemożliwa. To kolejny w Poznaniu głos sprzeciwu przeciwko sytuacji na Ukrainie. Wcześniej odbywały się protesty pod konsulatem, a we wtorek głośno było o kontrowersjach wokół występu chóru Alexandra Pustovalova.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro