Reklama
Reklama

Zatrzymano poznaniaka poszukiwanego 15 listami gończymi

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Obiecywał, że sprowadzi klientowi samochód z zagranicy. Pobierał zaliczkę, a następnie znikał. 38-letni poznaniak od 2009 roku był poszukiwany piętnastoma listami gończymi za wyłudzenia. Zatrzymano go w Berlinie.

Od kwietnia 2009 roku dziś 38-letniego poznaniaka poszukiwały prokuratury w Poznaniu, Kępnie, Rzeszowie, Bytomiu, Łodzi, Pszczynie i Wrocławiu. - W listopadzie 2013 roku sprawą zajęła się poznańska grupa pościgowa - wyjaśnia Dominika Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Za co mężczyznę poszukiwano piętnastoma listami gończymi? - Kilkudziesięciu osobom miał obiecać sprowadzenie samochodu z zagranicy. Na poczet tych usług pobierał zaliczkę, a następnie znikał. Pokrzywdzeni nie mogli nawiązać z nim jakiegokolwiek kontaktu - dodaje.

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu w wyniku prowadzonego śledztwa ustalili, że poznaniak przebywa w Berlinie. Skontaktowali się z niemiecką policją. - Przekazane informacje były na tyle precyzyjne, że szybko ustalono aktualne miejsce pobytu mężczyzny w Berlinie. Poszukiwany poznaniak został zatrzymany i specjalnym konwojem przetransportowany do aresztu - kończy.

Teraz poznaniaka czekają procesy sądowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro