Reklama
Reklama

Skatepark w parku Marcinkowskiego: trawa z rolki się zwija

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W połowie listopada otwarto nowy skatepark w Poznaniu - mieści się w parku Marcinkowskiego na Starym Mieście. Po kilku miesiącach użytkowania konieczne są poprawki. Trawa z rolki, którą tu ułożono... zaczęła się zwijać.

Od listopada w skateparku w parku Marcinkowskiego pojawia się mnóstwo osób - nie tylko tych jeżdżących na deskorolce, ale też na rowerach BMX czy hulajnogach. Wiele osób obiekt chwali wskazując, że figury, z których można korzystać są trwałe. Wykonano je z betonu. Inni wskazują jednak, że obiekt jest mały i bywa tu bardzo ślisko.

Skatepark powstał na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej, a pieniądze na ten cel, około 300 tysięcy złotych, wyłożyły miasto i Rada Osiedla Stare Miasto. Na 500 metrach kwadratowych pojawiły się m.in. quarter pipe, grindbox wall, skocznie, grindławka czy poręcz prosta. Inwestycja obejmowała nie tylko budowę skateparku, ale też remont części alejek i montaż nowych ławek.

Po kilku miesiącach od oddania skateparku do użytku okazuje się, że niezbędne są pewne poprawki. - Jak widać na zdjęciach trawa w rolkach zjeżdża i zapewne TAK jak na Stadionie przy Bułgarskiej czeka ją wymiana - napisał do nas Nishio Poznań. -
Płaty trawy są suche, odchodzą, a niektóre kawałki leżą porozrzucane wokół betonowych przeszkód i na trawniku -
dodał.

Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej o problemach z trawą wie. - Niestety w przypadku trawy z rolki często występują problemy z ukorzenieniem - mówi. - Tutaj najwyraźniej również pojawił się taki kłopot. Powodem jest m.in. to, że ze skateparku korzysta wiele osób i chodzi po tej trawie. Oczywiście idzie wiosna i będziemy trawnik w tym miejscu poprawiać - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro