Reklama

Dębiec: zamkną drugi przejazd kolejowy

Od poniedziałku kierowcy poruszający się po poznańskim Dębcu tkwią w korkach przez zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Czechosłowackiej. Muszą się poruszać objazdem przez przejazd na Opolskiej. W środę wieczorem przejazd na Czechosłowackiej zostanie otwarty, ale za to zamknięty zostanie przejazd na Opolskiej. I to na dwa tygodnie.

Już w poniedziałek pisaliśmy o utrudnieniach, z jakimi mierzą się kierowcy na poznańskim Dębcu. Właśnie od poniedziałku zamknięty jest przejazd kolejowy na ulicy Czechosłowackiej. Przez to kierowcy chcący dostać się na drugą stronę torów kolejowych muszą poruszać się ulicą Opolską. W okolicach tworzą się spore korki (więcej TUTAJ).

Utrudnienia są spowodowane koniecznością przeprowadzenia prac w ramach modernizacji linii kolejowej Czempiń - Poznań. Chodzi m.in. o budowę tunelu pod torami kolejowymi. To właśnie tunelem w przyszłości poruszać się będą auta.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. W środę wieczorem co prawda przejazd kolejowy na Czechosłowackiej zostanie otwarty dla kierowców, ale zamknięty zostanie ten na ulicy Opolskiej. - Zamknięcie odcinka ulicy związane jest z modernizacją linii kolejowej E59 na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Opolskiej. Objazd zamkniętego odcinka ulicy prowadzony jest dla każdego z obszarów pomiędzy zamkniętym przejazdem odpowiednio ulicami: Opolską - 28 Czerwca 1956 r. - Czechosłowacką oraz ulicami Południową - Górecką - Czechosłowacką - informuje Konsorcjum FCC AZVI DCM, wykonawca prac.

Przejazd kolejowy zostanie zamknięty w czwartek, 20 marca, około godziny 1.30 nad ranem. Utrudnienia mają potrwać dwa tygodnie. Kierowcy muszą się więc tutaj liczyć z korkami. Trasę zmieni także autobus linii nr 49. - Autobusy w obu kierunkach kursować będą objazdem przez ulicę Czechosłowacką z wjazdem w obu kierunkach na pętlę "Dębiec" przy ulicy Opolskiej (autobusy ominą przystanki "Poznań Dębiec" na ulicy 28 Czerwca 1956 r.) - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro