Reklama
Reklama

Trzy osoby na pikiecie poparcia dla Rosji

Zwolennicy polityki rosyjskiej na Krymie od kilku dni zapowiadali pikietę poparcia dla Rosjan. Według deklaracji w jednym z serwisów społecznościowych na pikiecie miało pojawić się nawet kilkaset osób. Pod konsulatem więcej było jednak policjantów i dziennikarzy.

Pod rosyjskim konsulatem pojawiło się dziś zaledwie trzech pikietujących, a główny organizator spotkania odczytał oświadczenie - Nasze serca stoją dziś po stronie Rosji i jej egzystencjalnych potrzeb. Nie wstydzimy się tego demonstrować. Stoimy tutaj również po to, żeby sprzeciwić się prawicowej rusofobii, nakręcanej w naszym kraju od wielu lat. Domagamy się, żeby nasz głos został zauważony i uwzględniony w publicznej debacie. By to tematu ukraińskiej rebelii podejść chłodno i bezstronnie - mówił Tomasz Wiśniewski, organizator pikiety. Pikiecie przyglądało się kilkudziesięciu policjantów i dziennikarzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro