Reklama
Reklama

Będzie dodatkowa stacja rowerowa w mieście: na Ostrowie Tumskim

Prawdopodobnie w maju, wraz z otwarciem Bramy Poznania, na Ostrowie Tumskim zacznie działać nowa stacja rowerowa w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Poza nią w tym roku w mieście może stanąć jeszcze osiem wypożyczalni rowerów.

Poznaniacy w lutym mogli głosować na lokalizacje wskazane przez miasto, w których ich zdaniem powinny stanąć nowe stacje w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Łącznie oddano ponad 35 tysięcy głosów.

Mieszkańcy zdecydowali, że nowe stacje powinny w tym roku stanąć na pętli Ogrody, Rynku Jeżyckim oraz w Parku Wilsona. Kolejne miejsca w głosowaniu zajęły lokalizacje: ulica Słowiańska, Rynek Wildecki, plac Bernardyński, skrzyżowanie Bukowska / Przybyszewskiego i ul. Garbary. To właśnie w tych ośmiu lokalizacjach prawdopodobnie pojawią się nowe stacje. Prawdopodobnie, bo wiele zależy od tego, ile będzie kosztować każda z nich. Miasto liczy, że w 2014 roku uda się ustawić wszystkich osiem wypożyczalni, a pierwszą z nich już w maju.

W poniedziałek pojawiła się kolejna dobra informacja dla amatorów jazdy na rowerze. Miasto chce, by przy Bramie Poznania (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego), stanęła dodatkowa stacja rowerowa. - Urząd Miasta Poznania i Zarząd Transportu Miejskiego podejmą działania, by stację uruchomić w maju tego roku, czyli w pierwszym miesiącu zwiedzania Bramy Poznania ICHOT. Konkretne miejsce i wielkość stacji zostaną wkrótce określone przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Obecnie w Poznaniu działa siedem stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, na których gotowych do wypożyczenia jest łącznie 80 jednośladów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro