Reklama
Reklama

Pierwszy Eko Bazar powstanie w Poznaniu

fot. Eko Bazar

Ma działać siedem dni w tygodniu i będzie oferować cały wachlarz produktów ekologicznych - od żywności, przez kosmetyki do materiałów budowlanych. Przed Wielkanocą przy ulicy Strzeszyńskiej zacznie działać Eko Bazar.

W 2013 roku w Poznaniu zaczął działać Tygiel - bazar z tradycyjną żywnością, na którym można było kupić w dużej mierze naturalne produkty. Bazar cieszył się dużym zainteresowaniem, ale był stosunkowo mały. W przyszłym miesiącu w stolicy Wielkopolski zacznie działać jego dużo większy odpowiednik - Eko Bazar. To prawdopodobnie pierwsze miejsce tego typu w kraju.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W pawilonie Centrum Podolany przy ulicy Strzeszyńskiej, pod jednym dachem znajdą się 53 stoiska, 7 lokali usługowych i sala konferencyjna. - Wszystkie stoiska będą wyglądać tak samo, będzie to więc estetyczne miejsce - mówi Hubert Szymański, współwłaściciel Eko Bazaru. - W ofercie będziemy mieć stoiska certyfikowanych producentów, z tradycyjnym jedzeniem, zdrowym jedzeniem, z rękodziełem, kosmetykami, a także ekologicznymi materiałami budowlanymi jak np. lampy solarne - dodaje.

- Stawiamy na ekologię i poświęcamy jej cały budynek. Obiekt ma działać siedem dni w tygodniu, a nie tylko przez weekend, jak to bywa w większości przypadków. Dodatkowo posiadamy salę konferencyjną, w której chcemy organizować np. ekologiczne prelekcje - zaznacza Szymański.

Poza zrobieniem zakupów na stoiskach na Eko Bazarze będzie można usiąść w kawiarni oferującej naturalne wypieki, a także zjeść lody z certyfikatem. - Chcemy otworzyć bazar przed Wielkanocą. W tej chwili do budynku przyjeżdżają drewniane stoiska, a najemcy już rozpoczęli dostosowywanie stoisk do swoich potrzeb. Równocześnie z otwarciem budynku chcemy uruchomić stronę internetową, na której będzie można zakupić produkty oferowane na naszym bazarze. Oczywiście z dostawą do domu - przyznaje.

Wciąż są wolne stoiska na Eko Bazarze. Więcej o projekcie TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro