Reklama
Reklama

Czechosłowacka: zamknęli przejazd kolejowy, kierowcy tkwią w korkach

Od poniedziałku nieprzejezdny jest przejazd kolejowy na ulicy Czechosłowackiej na poznańskim Dębcu. Nie zaczęto tu jeszcze budować tunelu pod torowiskiem, ale trwają prace związane z inwestycją. Kierowcy muszą się tutaj uzbroić w cierpliwość - w okolicy tworzą się spore korki.

Wiosną 2013 roku na zlecenie PKP PLK rozpoczęła się przebudowa linii kolejowej Wrocław - Poznań na odcinkach Czempiń - Mosina oraz Luboń - Poznań Główny. Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa torowiska na przejeździe kolejowym w ulicy Czechosłowackiej na Dębcu. Zgodnie z planem PKP PLK tory zostaną ułożone na wiaduktach kolejowych, a samochody będą się poruszać w tunelu pod wiaduktami. Resztą, czyli przebudową układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Czechosłowackiej (odcinek od Modrzewiowej do Łozowej) zajmuje się ZDM.

Już w weekend zapowiadaliśmy utrudnienia na Dębcu. W poniedziałek wyłączono tu z ruchu kołowego przejazd kolejowy na ulicy Czechosłowackiej. - W tej chwili wykonujemy prace m.in. pomiędzy Poznaniem i Luboniem na jednym z torów oraz między Mosiną i Czempiniem - mówi Zbigniew Wolny z PKP PLK. - Mam nadzieję, że po zakończeniu całej inwestycji użytkownicy dróg nie będą już mieć problemów z przekraczaniem tej linii kolejowej - dodaje.

Zanim jednak będzie lepiej, musi być gorzej. Do wieczora w środę kierowcy muszą się tutaj poruszać objazdem poprowadzonym przez drugi przejazd kolejowy - na ulicy Opolskiej. Tworzą się tutaj spore korki. Osiedlowi radni podkreślają jednak, że rozwiązanie komunikacyjne jest dobre. - Po prostu trzeba poczekać aż ta inwestycja będzie skończona. Wtedy każdy inaczej to oceni - mówi Przemysław Sadek z Rady Osiedla Zielony Dębiec.

Po utrudnieniach na przejeździe na ulicy Czechosłowackiej kolejne pojawią się na przejeździe na ulicy Opolskiej. Wiosną ponownie zostanie zamknięty przejazd na Czechosłowackiej - wówczas ma się tutaj rozpocząć budowa tunelu pod torowiskiem. Zgodnie z planem cała inwestycja ma być gotowa do końca września 2015 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro