Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje najwięcej "selfie" w Polsce

fot. City of Poznań
fot. City of Poznań

Zjawisko zdjęć "selfie" robi ogromną karierę na całym świecie. Zdjęcia z ręki robią celebryci, aktorzy, ale także rzesze normalnych użytkowników Internetu. Dziennikarze magazynu Time postanowili sprawdzić, gdzie takich zdjęć powstaje najwięcej. Jedynym polskim miastem, które znalazło się w pierwszej setce rankingu jest Poznań.

Zdjęcia "selfie" są oczywiście domeną nastolatków, którzy masowo umieszczają je w serwisach społecznościowych, ale coraz częściej robią je też osobny publiczne. Jednym z najbardziej znanych "selfie" jest zdjęcie Ellen DeGeneres z tegorocznej gali rozdania Oscarów, na którym znalazło się wiele gwiazd kina. W Polsce głośno było między innymi o wakacyjnych zdjęciach Lecha Wałęsy czy Jacka Kurskiego, który zdjęcie z ręki zrobił sobie na ukraińskim Majdanie.

Zjawisku "selfie" postanowili przyjrzeć się dziennikarze amerykańskiego magazynu Time. W tym celu przeanalizowali ponad 400000 fotografii oznaczonych jako "selfie" w serwisie Instagram. Wygranym rankingu zostało filipińskie Makati, a w pierwszej dziesiątce jest między innymi Nowy Jork, Manchester czy Tel Aviv. Jedynym polskim miastem, które znalazło się w pierwszej setce na liście magazynu Time jest Poznań. Dziennikarze amerykańskiego czasopisma odnaleźli 237 zdjęć wykonanych przez 191 użytkowników w Poznaniu, obliczyli też, że na 100000 mieszkańców przypada 33 "selfie-fotografów". Takie wyniki pozwoliły sklasyfikować Poznań na 86. miejscu. Warto dodać, że Poznań wyprzedził Londyn, który znalazł się na 93. pozycji. Następnym polskim miastem w rankingu jest Warszawa, która znalazła się na 108. miejscu. Łącznie w rankingu znalazło się 459 miast.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro