Reklama
Reklama

Chwaliszewo: zamiast parkingu będzie apartamentowiec

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Szczeciński deweloper SGI kupił działkę na poznańskim Chwaliszewie. Zamiast parkingu powstanie tu apartamentowiec z lokalami usługowymi. Inwestycja ma się wpisywać istniejącą tu architekturę. Inwestor będzie przy projektowaniu obiektu współpracować z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Deweloper SGI na początku bieżącego roku kupił działkę pomiędzy ulicami Chwaliszewo i Tylne Chwaliszewo, na której do tej pory funkcjonował parking. Zamiarem dewelopera jest postawienie na tym terenie apartamentowca z lokalami usługowymi. - Planowany apartamentowiec swym wyglądem wpisze się w unikatowy wygląd tej części miasta. Przy jego projektowaniu inwestor będzie współpracował z konserwatorem zabytków. Budynek będzie kolejną inwestycją, wpisująca się w trend zagospodarowywania brzegów rzeki - mówi Robert Stachowiak z działu rozwoju SGI.

Choć projekt budynku nie jest jeszcze gotowy, inwestor deklaruje, że będzie mieć maksymalnie 6 kondygnacji. Na parterze mają powstać lokale usługowe, a na piętrach łącznie około 50 mieszkań. Część z nich będzie mieć widok na Wartę, a część na Stare Miasto. Planowane są także kondygnacje podziemne - z parkingiem i komórkami lokatorskimi.

Budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. Poza samym obiektem deweloper zadba o jego najbliższe otoczenie - głównie przygotowanie zieleni. SGI w trakcie prac nad projektem budynku będzie współpracować z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro