Reklama

Półwiejska_2: trwa budowa, będzie restauracja

fot. Deptak Projekt P2
fot. Deptak Projekt P2

Trwają intensywne prace na budowie nowego obiektu przy ulicy Półwiejskiej - "Półwiejskiej_2". Już wiadomo, że poza sklepami z ubraniami grupy LPP znajdzie się tutaj największy McDonald's w Poznaniu.

U zbiegu ulic Krysiewicza i Półwiejskiej trwa budowa Półwiejskiej_2 - nowego obiektu usługowo-handlowego. W tej chwili inwestycja zamiast piąć się w górę, "wrasta" w ziemię. Cały czas prowadzone są prace poniżej poziomu gruntu, ale jaki informowaliśmy w lutym - praktycznie ukończone są już ściany szczelinowe. Wcześniej usunięto już kolizje z sieciami zewnętrznymi, zakończono przekładki instalacji gazowej i kolizji kablowych, a także odtworzono nawierzchnie rozebrane w związku z przekładkami.

Półwiejska_2 ma być obiektem biurowo-handlowo-usługowym. Mają się tu znaleźć restauracje, sklepy, biura oraz parking. Łącznie to 6500 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej typu high street retail (dostęp do dwupoziomowych lokali prosto z ulicy Półwiejskiej, a nie z wnętrza obiektu) oraz 2500 m2 powierzchni biurowej klasy A. Na parkingu zmieści się 89 pojazdów. Początkowo planowano, że obiekt będzie wyższy o jedną kondygnację, ale ostatecznie, na prośby mieszkańców, zrezygnowano z ostatniego piętra. Obiekt ma być gotowy w 2015 roku.

Na budowie trwają intensywne prace budowlane, ale nie tylko na tym skupia się inwestor. Cały czas prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami obiektu. Wiadomo, że głównym najemcą działu handlowo-usługowego będzie grupa LPP, która jest właścicielem takich marek jak Reserved, House, Mohito czy Cropp. Mają się tutaj znaleźć sklepy właśnie tych marek. Trwają przygotowania do komercjalizacji części biurowej obiektu.

Pewne jest także, że w budynku powstanie najnowszy McDonald"s w Poznaniu. - Restauracja McDonald’s zajmie 3-poziomowy lokal znajdujący się od strony placu Wiosny Ludów. Budynek zostanie oddany do użytkowania w końcu pierwszego kwartału 2015 roku - wyjaśnia inwestor Półwiejskiej_2. Ma to być największa restauracja sieci w Poznaniu.

Inwestor zdradził także, że na początku marca otrzymał zmienione pozwolenie na budowę dla Półwiejskiej_2 wydane przez prezydenta Pozannia. - Niewielkie zmiany w projekcie dotyczą górnych kondygnacji budynku - uchyla rąbka tajemnicy spółka Deptak Projekt P2. Więcej informacji na ten temat nie udało nam się dziś uzyskać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro