Reklama
Reklama

Rynek Łazarski: siłownia zewnętrzna zastąpi fragment targowiska?

Osiedlowi radni z Łazarza chcą wprowadzić zmiany na targowisku działającym na Rynku Łazarskim. Coraz mniej osób robi tu zakupy. Sprzedawcy obawiają się o swoją przyszłość, a radni liczą na to, że uda się tutaj wygospodarować przestrzeń dla mieszkańców.

Targowisko na Rynku Łazarskim czekają zmiany. Osiedlowi radni chcieliby część stoisk zastąpić miejscem dostępnym dla mieszkańców. Obawy z tym związane ma m.in. Mirosław Grabarczyk, który od lat sprzedaje tu kwiaty. - Dzielnica się zestarzała, wkoło prywatne kamienice, które pozbyły się stałych lokatorów na rzecz studentów - przyznaje. A studenci nie odwiedzają targowiska tak często jak inni mieszkańcy. Choć i oni coraz rzadziej wybierają się na rynek. - Jest syf, ja nie lubię na takich rynkach robić zakupów - mówi mieszkanka Łazarza. - Mogłoby być ładniej - zauważa poznaniak.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


O to, by było ładniej, chcą zadbać osiedlowi radni z Łazarza. Ich zdaniem warto część stoisk zlikwidować i stworzyć tu np. plac zabaw, siłownię zewnętrzną czy po prostu teren zielony, na którym mieszkańcy będą mogli się spotkać. - Chcemy zacząć te zmiany od małej płyty rynku ponieważ jest ona w mniejszym stopniu wykorzystywana na handel i jest ona po prostu brzydka - wyjaśnia Filip Olszak, radny osiedlowy. - Budki nie prezentują się tam zbyt okazale - dodaje.

- Kto nam rękę poda - zastanawia się Mirosław Grabarczyk, którego stoisko znajduje się właśnie na małej płycie rynku. Osiedlowi radni zapewniają, że chcą rozmawiać ze sprzedawcami, by wspólnie wypracować najlepsze rozwiązanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro