Reklama

"Centrum Warte Poznania" - do konkursu wpłynęło kilkadziesiąt projektów

fot. www.poznan.pl
fot. www.poznan.pl

Jak się okazuje poznaniacy maja mnóstwo pomysłów na ożywienia miasta. Do konkursu "Centrum warte Poznania" wpłynęło kilkadziesiąt projektów. Najlepsze poznamy w ciągu dwóch tygodni.

Celem konkursu jest pozyskanie pomysłów kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych wzbogacających życie kulturalne i uatrakcyjniających centrum miasta Poznania w roku 2014. W tym roku konkurs nie tylko w ścisłym centrum, a do wydania jest więcej pieniędzy.

Wpłynęło ponad siedemdziesiąt wniosków, co bardzo cieszy, bo jest to rekordowa liczba w stosunku do dwóch poprzednich edycji. Poza tym pewnie ciekawą rzeczą było to, że po raz pierwszy konkurs otworzył się na inne dzielnice śródmiejskie, nie tylko Stare Miasto - mówi Mariusz Wiśniewski, radny PO, przewodniczący Komisji Rewitalizacji. Konkurs ma tę zaletę, że to nie jest tylko pozyskiwanie koncepcji, ale również zlecanie ich do realizacji - dodaje.

W tym roku w konkursie do wydania jest 350 tysięcy złotych. Pomysły oceniać będzie jury, w skład, którego wchodzą tym przedstawiciele rad osiedli, CK Zamek, Komisji Rewitalizacji oraz Wydziału Kultury i Dziedzictwa UMP. Zwycięzców konkursu poznamy za dwa tygodnie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro