Reklama
Reklama

Poznaniacy wymieniali się książkami

W sobotę odbyła się kolejna edycja akcji "przyTARGaj KSIĄŻKI". Centrum Kultury Zamek zapełniło się książkami. W akcji wzięło udział kilkaset osób.

W sobotę w Centrum Kultury Zamek można było zostawić przeczytane książki i zabrać do domu inne, rozłożone na jednym z kilku stołów tematycznych. Poznaniacy wymieniali się zarówno literaturą piękną, jak i kryminałami, fantastyką, czy książkami historycznymi. Tendencje się nie zmieniły jak zawsze najwięcej jest książek, które czytamy raz, czyli kryminały i jakieś takie powieści obyczajowe - mówi Anna Kubacka, organizatorka wymiany książek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W akcji wzięło udział kilkaset osób. Godzinę przed wpuszczeniem wszystkich ludzi przyjęliśmy książki, stemplowaliśmy je oraz rozdzielaliśmy na stoły. Później zostali wpuszczeni ludzie i mogli sobie wybierać - mówi Maria Krzywda, współorganizatorka wymiany książek.

Obowiązywała tylko jedna zasada: zabrać ze sobą można tyle książek, ile się przyniosło na akcję.

Kolejna taka akcja już 10 maja również w Centrum Kultury Zamek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro