Reklama
Reklama

X Maraton Biblijny rozpoczęty

W niedzielę rozpoczął się dziesiąty Maraton Biblijny w Poznaniu. Wspólne czytanie Pisma Świętego potrwa do 14 kwietnia.

Poznański Maraton Biblijny jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce, a po raz pierwszy odbył się w 2005 roku. Wzięło w nim udział ponad osiemset osób, które czytały biblię przez 120 godzin. Tegoroczna edycja odbywać się będzie do 14 kwietnia w 30 kościołach Archidiecezji Poznańskiej. Fragmenty Biblii odczyta 1,5 tys. osób.

W tym roku hasłem towarzyszącym czytaniu Pisma Świętego są słowa "Wierzę w Syna Bożego", co bezpośrednio nawiązuje do ogłoszonego pod tym samym hasłem roku duszpasterskiego, w którym szczególny nacisk kładzie się na słowo Boże. Jednym z celów maratonu jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego, pogłębienie wiary oraz osobistej relacji z Panem Bogiem. Jak podkreślają organizatorzy publiczne czytanie Pisma Świętego ma być dla każdej parafii świętem Biblii - informuje ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Maraton rozpoczął się w parafii Wszystkich Świętych w Poznaniu (ul. Grobla) mszą św. o godzinie 12:00. Czytanie Pisma Świętego rozpoczęło się o godzinie 13:20. W przedsięwzięciu weźmie udział 30 kościołów Archidiecezji Poznańskiej (szczegółowy program tutaj). Ostatnie fragmenty Pisma Świętego zostaną przeczytane w Katedrze Poznańskiej 14 kwietnia w Wielki Poniedziałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro