Reklama
Reklama

Dopiewo wybuduje nowe gimnazjum

fot. Demiurg / Front Architects
fot. Demiurg / Front Architects

Na początku kwietnia przy skrzyżowaniu ul. Łąkowej i Sokołów w Dopiewie rozpocznie się budowa gimnazjum. Wartość inwestycji wyniesie 15,7 mln zł i ma być zakończona na przełomie 2015/2016 roku.

Nowa placówka oświatowa ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Łąkowej i Sokołów, tuż obok istniejącej lecznicy. Koncepcja przewiduje budowę trzykondygnacyjnego budynku głównego w kształcie litery L oraz obiektu sali gimnastycznej, pomiędzy którymi znalazłby się wewnętrzny, przymknięty plac służący rekreacji i odpoczynkowi w czasie przerw pomiędzy zajęciami. Koncepcję dla Gminy Dopiewo wykonała firma Demiurg i biuro architektoniczne Front Architects z Poznania, a nowe gimnazjum wybuduje firma INENERGII Sp. z o.o. W postępowaniu przetargowym do Urzędu Gminy Dopiewo wpłynęło 11 ofert.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Budowa ma się rozpocząć na początku kwietnia, a wartość inwestycji wynosi blisko 16 mln zł. W ramach kompleksu przewiduje się również powstanie pełnej bazy sportowej z bieżnią lekkoatletyczną oraz boiskami do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Nowa szkoła ma być w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro