Reklama
Reklama

Jeszcze w tym roku dwa nowe przystanki wiedeńskie w mieście

fot. ZTM
fot. ZTM

Właśnie trwa budowa pierwszego przystanku wiedeńskiego w naszym mieście - na ulicy Gwarnej. Ale to nie koniec. W tym roku mogą powstać jeszcze dwa takie przystanki w Poznaniu.

Do końca maja potrwają prace związane z budową przystanku wiedeńskiego na ulicy Gwarnej w centrum Poznania. Inwestycja będzie kosztować około 300 tysięcy złotych i ma ułatwić pasażerom wsiadanie i wysiadanie z tramwajów poprzez podniesienie peronu.

Zarząd Transportu Miejskiego już kilka miesięcy temu informował o planach budowy większej liczby takich przystanków w mieście. - ZTM wytypował propozycję budowy do 21 peronów tramwajowych typu wiedeńskiego, dla przystanków w lokalizacjach: Rynek Jeżycki (2 szt.), Kraszewskiego (2 szt.), Gwarna (1 szt.), Plac Wiosny Ludów (1 szt.), Łąkowa (1 szt.), Różana (2 szt.), św. Czesława (2 szt.), Rynek Wildecki (4 szt.), Kosińskiego (2 szt.) Wspólna (2 szt.), Sielska (1 szt.), Kórnicka (1 szt.) - wymienia Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

Jeszcze w tym roku w mieście pojawią się prawdopodobnie dwa takie przystanki. - Na realizację tego ułatwienia dla pasażerów jest w tym roku przewidziane w budżecie miast ok. 600 tysięcy złotych. Szacujemy, że kwota ta wystarczy na budowę jeszcze dwóch przystanków w tym roku - dodaje.

Nie podjęto jeszcze decyzji na temat lokalizacji nowych inwestycji. - Jesteśmy w trakcie rozmów ze specjalistami z Zarządu Dróg Miejskich w celu wytypowania kilku lokalizacji, które następnie zostaną poddane konsultacjom społecznym - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro