Reklama

Poznań: tak wyglądały lokale gastronomiczne w latach 60-tych

Restauracja Zagłoba przy ul. Głogowskiej | fot. CYRYL / osoby prywatne
Restauracja Zagłoba przy ul. Głogowskiej | fot. CYRYL / osoby prywatne

Cyfrowe Repozytorium Lokalne prezentuje kolejną ciekawą kolekcję zdjęć. Tym razem to prywatne zbiory, z których dowiemy się jak w latach 60-tych wyglądały poznańskie lokale gastronomiczne. Jest na co popatrzeć!

Gdy pod koniec lutego pisaliśmy o cieszących się coraz większą popularnością stronach internetowych prezentujących archiwalne zdjęcia z Poznania, rozmawialiśmy z Danutą Książkiewicz-Bartkowiak z Cyfrowego Repozytorium Lokalne (CYRYL). - Zdjęcia z PRL-u to prawdziwy hit. Wciąż są w modzie. Dla młodych ludzi zmiana architektury, kolejki, tamte hasła czy nawet pojazdy komunikacji miejskiej to kosmos. Dla starszych mieszkańców to powrót do czasów dzieciństwa - mówiła.

Ponieważ właśnie takie zdjęcia cieszą się największą popularnością, na CYRYL-u właśnie pojawiła się nowa kolekcja z tego okresu. Na zdjęciach można zobaczyć poznańskie lokale gastronomiczne z lat 60-tych.

- Drogie lokale dla wybranych z białymi obrusami i kryształowymi żyrandolami, samoobsługowe kawiarnie urządzone w stylistyce lat 60. XX wieku z metalowymi stolikami i bitą śmietaną w papierowych, woskowanych kubkach, kioski gastronomiczne na peryferiach miasta, na Ratajach czy Górczynie, i metalowe wózki z grzaną "zwyczajną" dla targowych gości. Wnętrza eleganckie i siermiężne, ale także obiekty, których z wewnątrz utrwalić się nie dało, bo były po prostu za małe - pisze o najnowszej kolekcji Książkiewicz-Bartkowiak.

Zobacz zdjęcia! Więcej ciekawych fotografii przedstawiających historię Poznania znajdziecie na CYRYL-u TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
73.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro