Reklama
Reklama

Batorego: kiedyś biegały tu dziki, dziś jest nowoczesne boisko

Budowa nowego boiska | fot. RO Piątkowo
Budowa nowego boiska | fot. RO Piątkowo

Jeszcze półtora roku temu po zaniedbanym boisku na osiedlu Batorego zamiast amatorów piłki nożnej biegały... dziki. Teren przeszedł metamorfozę i mieszkańcy już w przyszłym miesiącu będą mogli skorzystać z nowoczesnego, ogrodzonego boiska. A to nie koniec inwestycji w tej okolicy.

W październiku 2012 roku do naszej redakcji trafiło krótkie nagranie prezentujące dziki biegające po zaniedbanym boisku na osiedlu Batorego. Zupełnie przypadkowo było ich jedenaście:

Na początku 2013 roku pisaliśmy o zmianach jakie czekają ten teren. Rada Osiedla Piątkowo przeznaczyła bowiem ponad pół miliona złotych na stworzenie tu boiska z prawdziwego zdarzenia. Miało być gotowe już w ubiegłym roku, ale pojawiły się pewne komplikacje. Dopiero w trzecim przetargu udało się wybrać wykonawcę prac. - Okazało się bowiem, że plany jakie mieliśmy przekraczały nasze możliwości finansowe. W poprzednich przetargach zgłaszały się chętne firmy do wykonania inwestycji, ale ich oferty przewyższały nasz budżet - mówi Krystyna Kaczmarek, przewodnicząca zarządu RO Piątkowo.

Osiedlowi radni obawiali się, że trzeba będzie zrezygnować m.in. z chodnika dookoła boiska oraz piłkochwytów. - Ostatecznie jednak i na to pieniądze się znalazły. Pochodzą z naszego tegorocznego budżetu - dodaje. Otwarcie boiska odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 12.00. - W tej chwili trwają rozmowy z osobą, która będzie otwierać i zamykać boisko, ponieważ jest ogrodzone. Uzgadniamy też kwestię sprzątania. Korzystanie z obiektu będzie bezpłatne, ale cennik z czasem się pojawi, dla grup zorganizowanych. Zapewniam jednak, że grupy zorganizowane nie zajmą większości czasu przeznaczonego na działanie boiska, bo jest to teren stworzony z myślą o mieszkańcach - tłumaczy Kaczmarek.

To nie koniec inwestycji w tym rejonie. - W tej chwili trwa przygotowywanie projektu zagospodarowania terenu w pobliżu boiska. W tym roku mamy 400 tysięcy złotych na kolejne inwestycje. Chcemy z tych pieniędzy zrobić boisko do koszykówki oraz siłownię zewnętrzną. W kolejnych latach będziemy chcieli wybudować plac zabaw oraz odnowić górkę saneczkową - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro