Reklama

Toalety w Starym Browarze: "za nie można się wstydzić"

fot. czytelniczka

Stary Browar to jedna z wizytówek Poznania. Według naszej czytelniczki jest jednak coś, co rzuca cień na renomę i prestiż tego miejsca. To toalety w starej części obiektu czyli w Atrium. Stary Browar zapewnia, że robi co może, ale często musi się zmagać z dewastacjami dokonywanymi przez osoby odwiedzające toalety.

Stary Browar należy do wizytówek Poznania. Walczy o to, by prestiżem i renomą przyciągać kolejnych klientów oraz turystów. Pojawiają się bowiem tutaj nie tylko osoby zainteresowane zrobieniem zakupów, ale też miłośnicy sztuki czy architektury.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Według naszej czytelniczki jest jednak coś, co może wpłynąć na negatywny odbiór "wizytówki" miasta. To toalety w starej części obiektu - Atrium. - W imieniu pracowników Starego Browaru jak również klientów chciałabym zgłosić nurtujący i dokuczliwy temat. Toalety są wizytówka każdego miejsca , za nie można niekiedy się wstydzić. Tak jest w przypadku Starego Browaru, a dokładnie toalet znajdujących się w starej części centrum handlowego - napisała do nas czytelniczka.

- Proszę przyjrzeć się zdjęciom one w połowie oddają sens sytuacji. Jedno ze zdjęć przedstawia tradycyjny wózek sprzątaczek. Jest na nim TYLKO płyn do mycia szyb oraz odświeżacz do powietrza (napis wyraźnie widać na zdjęciu). Pracuje w Starym Browarze i nie spotkałam się ze sterylnymi detergentami u boku pań sprzątających. Nie wspomnę już o braku ciepłej wody, prawdopodobnie nie ma jej od 7 lat!. Nadmienię iż Stary Browar jest renomowanym, prestiżowym i wysoce cenionym miejscem dla poznaniaków jak i turystów. Jak to się ma do rzeczywistości - pyta.

Barbara Banat, rzeczniczka Starego Browaru zapewnia, że pracownicy robią co mogą, by toalety były zadbane i czyste. - Zgodnie z umową panie sprzątające toalety muszą się w nich pojawiać przynajmniej raz na godzinę. W praktyce są tu częściej - mówi. - W przypadku środków do czyszczenia zapewniam, że są to profesjonalne, przemysłowe płyny wysokiej jakości. Muszą silnie działać, ale nie mogą mieć na przykład drażniącego zapachu - dodaje.

Równocześnie Banat przyznaje, że w toaletach często dochodzi do dewastacji. - Wyposażenie użyte w toaletach na terenie Starego Browaru jest wysokiej jakości. Często dochodzi tu do kradzieży np. desek sedesowych, samych klap, zdarzyło się nawet, że wyrwano kran i doszło do zalania łazienki. Trudno powiedzieć czy to nasi klienci dokonują aktów wandalizmu, ponieważ wiele osób wchodzi do Starego Browaru tylko po to, by skorzystać z bezpłatnej toalety - mówi.

Lepiej jest w nowej części obiektu. - Pasaż powstawał później, a przez to toalety zostały stworzone zgodnie z innymi normami. Dlatego są na przykład większe. Zapewniam, że co trzy miesiące odwiedza nas sanepid i nigdy nie zdarzyło się, by miał uwagi co do czystości naszych toalet.

W tym roku planowany jest remont łazienek w Atrium. - W tej chwili trudno jest nam powiedzieć kiedy dokładnie remont się odbędzie. Prowadzimy bowiem inne prace modernizacyjne, ale to kwestia ustalenia terminów - zaznacza. Obecnie Stary Browar nie planuje wprowadzenia opłat za korzystanie z toalet. - To byłoby najprostsze rozwiązanie, ale w tej chwili tego nie rozważamy - kończy.

Przypomnijmy, że płatne toalety działają w galerii handlowej Poznań City Center. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro