Reklama
Reklama

Kolejne centrum magazynowo-biurowe powstanie pod Poznaniem

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Centrum magazynowo-dystrybucyjne o powierzchni blisko 75 tysięcy metrów kwadratowych i biurowiec o powierzchni 8500 m2 zaczną powstawać w podpoznańskim Swadzimiu jeszcze w tym miesiącu. Do obiektów wprowadzi się Grupa Muszkieterów, która obecnie działa przy ul. Janikowskiej.

Grupa Muszkieterów to jedna z największych w Polsce sieci franczyzowych obejmujących supermarkety spożywcze oraz typu "dom i ogród". W ostatnich tygodniach grupa podpisała umowę z firmą Goodman na budowę nowego centrum magazynowo-biurowego pod Poznaniem. - Goodman wybuduje dla Grupy Muszkieterów centrum magazynowo-dystrybucyjne produktów spożywczych o powierzchni 73 872 m2 oraz dwukondygnacyjny biurowiec o powierzchni 8 513 m2, w którym będzie się mieścić nowa główna siedziba firmy - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Obiekty powstaną w podpoznańskim Swadzimiu. - Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2014 roku. Magazyn, w którym znajdą się m.in. mroźnie i chłodnie, zostanie przekazany w styczniu 2015 roku, a biurowiec dwa miesiące później. Umowa najmu zostanie zawarta na 10 lat.

Obecnie główna siedziba grupy mieści się przy ulicy Janikowskiej w Poznaniu. Znajdują się tutaj obiekty o łącznej powierzchni ponad 45 tysięcy metrów kwadratowych. Goodman odkupi budynki, a następnie je przebuduje i wyremontuje.

Nowe obiekty Grupy Muszkieterów będą się mieścić bezpośrednio przy drodze S11 oraz około 10 kilometrów od autostrady A2. W tej chwili nie wiadomo czy wraz z otwarciem nowego obiektu powstaną tu nowe miejsca pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro