Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski

fot. wiki
fot. wiki

O możliwym wyborze Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na stanowisko przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski mówiło się już od jakiegoś czasu. W środę, po dwóch turach głosowania, Stanisław Gądecki został wybrany na pięcioletnią kadencję.

Poznański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku abp. Józefa Michalika, który sprawował tę funkcję od dziesięciu lat. Informacje o wyborze przekazał ksiądz Józef Kloch - Abp Stanisław Gądecki został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski - na pięcioletnią kadencję - napisał na Twitterze rzecznik KEP. Stanisław Gądecki ma 65 lat, jest arcybiskupem poznańskim od 2002 roku, a przez ostatnie dziesięć lat był też zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wybór Stanisława Gądeckiego na stanowisko przewodniczącego nie oznacza zmian w poznańskim kościele - Arcybiskup oczywiście zostaje na swoim stanowisku - mówi ksiądz Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Czy wybór metropolity poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odmieni oblicze Kościoła?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro