Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski

fot. wiki

O możliwym wyborze Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na stanowisko przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski mówiło się już od jakiegoś czasu. W środę, po dwóch turach głosowania, Stanisław Gądecki został wybrany na pięcioletnią kadencję.

Poznański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku abp. Józefa Michalika, który sprawował tę funkcję od dziesięciu lat. Informacje o wyborze przekazał ksiądz Józef Kloch - Abp Stanisław Gądecki został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski - na pięcioletnią kadencję - napisał na Twitterze rzecznik KEP. Stanisław Gądecki ma 65 lat, jest arcybiskupem poznańskim od 2002 roku, a przez ostatnie dziesięć lat był też zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wybór Stanisława Gądeckiego na stanowisko przewodniczącego nie oznacza zmian w poznańskim kościele - Arcybiskup oczywiście zostaje na swoim stanowisku - mówi ksiądz Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Czy wybór metropolity poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odmieni oblicze Kościoła?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro