Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski

fot. wiki
fot. wiki

O możliwym wyborze Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na stanowisko przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski mówiło się już od jakiegoś czasu. W środę, po dwóch turach głosowania, Stanisław Gądecki został wybrany na pięcioletnią kadencję.

Poznański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku abp. Józefa Michalika, który sprawował tę funkcję od dziesięciu lat. Informacje o wyborze przekazał ksiądz Józef Kloch - Abp Stanisław Gądecki został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski - na pięcioletnią kadencję - napisał na Twitterze rzecznik KEP. Stanisław Gądecki ma 65 lat, jest arcybiskupem poznańskim od 2002 roku, a przez ostatnie dziesięć lat był też zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wybór Stanisława Gądeckiego na stanowisko przewodniczącego nie oznacza zmian w poznańskim kościele - Arcybiskup oczywiście zostaje na swoim stanowisku - mówi ksiądz Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Czy wybór metropolity poznańskiego abp Stanisława Gądeckiego na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odmieni oblicze Kościoła?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro