Reklama

Gry na przystanku tramwajowym? Być może na Polance!

fot. MPK Poznań / trojmiasto.pl
fot. MPK Poznań / trojmiasto.pl

Stowarzyszenie Ulepsz Poznań wraz z Hello Polanka i poznańskim MPK zachęcają poznaniaków do głosowania na projekt zakładający stworzenie przestrzeni edukacyjnej na 2 przystankach tramwajowych w Poznaniu. Mogłyby się tutaj pojawić np. ruchome gry planszowe.

Jak poradzić sobie z dewastowanymi wiatami przystankowymi w mieście? Sposobem. Hello Polanka wraz ze stowarzyszeniem Ulepsz Poznań oraz poznańskim MPK chcą zamienić dwa notorycznie dewastowane przystanki tramwajowe na osiedlu Polanka w królestwo dla dzieci.

- Te przystanki są często niszczone, pomyślałam więc, że w jakiś sposób można to zmienić - mówi Anita Krzyżaniak z Hello Polanka. W internecie natknęła się na akcję jednej z firm ubezpieczeniowych, w ramach której każdy może przedstawić swój projekt i jeśli ten się spodoba internautom, może dostać pieniądze na jego realizację.

Wnioskowana kwota to 13 tysięcy złotych. Pieniądze miałyby pozwolić na utworzenie na dwóch przystankach tramwajowych, na osiedlu Polanka, przestrzeni przyjaznej dzieciom. - Chcemy stworzyć pierwsze w Poznaniu kreatywne przystanki edukacyjne, na których dzieci będą mogły rachować na liczydle czy też korzystać z prostej gry planszowej - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Czasu na oddawanie głosów jest niewiele - można to robić tylko do 28 marca (TUTAJ). - 20 projektów z największą liczbą głosów przechodzi dalej. Być może projekt spodoba się także komisji konkursowej. Liczymy na wsparcie mieszkańców - kończy Krzyżaniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
68.72 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro