Reklama

Rataje: mieszkańcy wybiorą kolor elewacji swojego bloku

fot. Osiedle Młodych
fot. Osiedle Młodych

Spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych pierwszy raz prosi mieszkańców o wybór koloru elewacji, jaki pojawi się na ocieplanych blokach.

Lata szarości na osiedlach z wielkiej płyty odchodzą w zapomnienie. Ocieplanie osiedlowych budynków od lat pozwala na zastąpienie szarych barw kolorami. Niektórzy uważają, że na niektórych osiedlach jest przez to zbyt pstrokato. Inni narzekają, że nie mają wpływu na to, jak wygląda ich blok.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Już w ubiegłym roku pisaliśmy, że szansą na zmianę jest pomysł pracowni Ultra Architects. Mieszkańcy bloków na osiedlu Bolesława Chrobrego decydowali o wyglądzie swoich balkonów... rzucając kostką (TUTAJ). Teraz zmiany wprowadza spółdzielnia Osiedle Młodych.

- Spółdzielnia wraz z Radą Osiedla Stare Żegrze-Polan chcą zapytać mieszkańców o to jak powinien wyglądać ich blok po dociepleniu - mówi Iwona Ossowska, rzeczniczka spółdzielni. - Obecnie pytamy o wygląd bloków na os. Polan 1-5, os. Polan 6-8 i os. Stare Żegrze 40-42. W każdym przypadku są dwie wersje, z której mieszkaniec może wybrać tą, która podoba się mu bardziej - dodaje.

Głosować mogą wyłącznie osoby mieszkające w danym bloku. Dlaczego tylko oni? - To pierwsze takie głosowanie. Zdajemy sobie sprawę, że być może w przyszłości trzeba będzie rozważyć zmiany. Chcemy zobaczyć jak to w ogóle wyjdzie - wyjaśnia Ossowska.

W tym roku spółdzielnia będzie docieplać również inne budynki. Głosowania na kolor elewacji jednak w ich przypadku nie da się przeprowadzić ponieważ skompletowano i zatwierdzono już wszystkie dokumenty. - Mieszkańcy będą natomiast jeszcze w tym roku wybierać kolor budynku na os. Stare Żegrze 49-51 i 167-170, które również docieplimy w 2014 roku - kończy.

Szczegóły głosowania, które trwa do 18 marca, TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro