Reklama

Stanisław Gądecki oligarchą roku?

fot. wiki
fot. wiki

Taki tytuł nadali poznańskiemu arcybiskupowi działacze Twojego Ruchu. Politycy twierdzą, że głównym zajęciem poznańskiej kurii jest przejmowanie publicznej własności.

Działacze Twojego Ruchu twierdzą, że Kościół nie powinien domagać się pieniędzy za szkołę baletową i starać się o odzyskanie dawnych gruntów. Dziś przy szkole odbył się happening w tej sprawie - Praktyki kurii poznańskiej trzeba nazwać oligarchicznymi. Zagarnianie gruntów miejskich i państwowych, szkół, torowisk, parków jest rzeczą haniebną - mówił Michał Jan Kosicki z Twojego Ruchu. Szef wielkopolskich struktur partii dodawał - Kuria czy spółki należące do kurii powinny służyć społeczeństwu, a ta szkoła baletowa czy grunty na Ratajach służą społeczeństwu. Naprawdę kościół dostał dość pieniędzy od państwa w ostatnim dwudziestoleciu. Jeżeli mówimy o gruntach czy budynkach użyteczności publicznej naprawdę apelujemy do księdza arcybiskupa o odpuszczenie. To nie służy kościołowi, nie służy społeczeństwu, nie służy poznaniakom - podsumowuje Jacek Krawczykowski, przewodniczący wielkopolskiego zarządu Twojego Ruchu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro