Reklama
Reklama

Ruch Narodowy szykuje się do wyborów do europarlamentu

fot. Ruch Narodowy / Facebook Bartosza Józwiaka
fot. Ruch Narodowy / Facebook Bartosza Józwiaka

Ruch Narodowy w lutym ogłosił jakim hasłem będzie się promować w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego. To "Radykalna zmiana". Na listach wyborczych znajdą się m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. W Wielkopolsce nr 1 na liście będzie Bartosz Józwiak, szef Unii Polityki Realnej.

Od 2012 roku Młodzież Wszechpolska, której poznańskie koło liczy kilkudziesięciu członków, wchodzi w skład inicjatywy Ruch Narodowy. Choć przedstawiciele RN są przeciwnikami Unii Europejskiej, w grudniu ubiegłego roku podczas referendum przeprowadzonego we wszystkich okręgach zdecydowano, że Ruch Narodowy będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W lutym ujawniono, że do europarlamentu z list Ruchu Narodowego startować będą działacze Młodzieży Wszechpolskiej, członkowie Unii Polityki Realnej, a także Obozu Narodowo-Radykalnego. Obecnie wiadomo, że liderem listy Ruchu Narodowego w Warszawie będzie Krzysztof Bosak, w Lublinie Marian Kowalski, a w województwie zachodniopomorskim Sylwester Chruszcz. Dziś ogłoszono, że Wielkopolskę na pierwszym miejscu listy reprezentować będzie Bartosz Józwiak - prezes Unii Polityki Realnej. Jak zapowiada, będzie walczył m.in. o to, by polskie przedsiębiorstwa miały takie same szanse na rynku jak te wywodzące się z Europy Zachodniej. Pozostali kandydaci z naszego regionu zostaną ogłoszeni wkrótce.

Posłanka Krystyna Łybacka, kandydatka do europarlamentu z SLD, przyznaje, że skrajna prawica rośnie w siłę nie tylko w Polsce. - Rosnąca w siłę skrajna prawica, która jest antyeuropejska z definicji nie jest tylko problemem Polski. Coraz częściej jest to także problem Europy. To dowodzi, że Europa musi dokonać pewnych rewizji swoich postaw. Jest według wielu ludzi zbyt skoncentrowana na przepisach i instytucjach, a nie na realnych ludzkich problemach - tłumaczyła w lutym.

Czy Ruch Narodowy będzie mieć szansę na głosy Wielkopolan? Okaże się podczas wyborów, które odbędą się już w maju.

Czy Ruch Narodowy powinien wystawiać kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.88 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro