Reklama

Galeria Poznań City Center sprzedana

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

TriGranit i PKP sprzedali galerię handlową Poznań City Center. Nowym właścicielem obiektu są Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund. Nie wiadomo za jaką kwotę sprzedano PCC.

O transakcji poinformowali w oficjalnym komunikacie TriGranit oraz PKP. - Sprzedaż centrum handlowego Poznań City Center to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce w ostatnim czasie. Powierzchnia galerii wynosi 58 tysięcy mkw - czytamy w komunikacie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Mogę jedynie potwierdzić, że doszło do transakcji. Nie jestem jednak upoważniony do wypowiadania się na ten temat. W komunikacie wszystko wyjaśniono. Nie mogę powiedzieć za jaką kwotę sprzedano obiekt, to tajemnica handlowa - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. Nieoficjalnie mówi się o nawet miliardzie złotych choć Terlecki tego nie komentuje.

- W ciągu dwóch lat zrewitalizowaliśmy zaniedbany fragment w centrum miasta, okolice dworca Poznań Główny, zostawiając infrastrukturę, która umożliwia dalszy rozwój Poznania. Zostawiamy mieszkańcom nie tylko nowoczesne dworce, kolejowy i autobusowy, nie tylko trzykondygnacyjny parking na 1500 aut i przyjazne, nowe miejsce spotkań poznaniaków i gości. Dzięki tej inwestycji, zrealizowanej w rekordowym tempie, Miasto Poznań, dzięki zaangażowaniu prywatnego kapitału, zyskało wart 75 mln złotych układ drogowy i komunikacyjny (...) - wylicza Tomasz Lisiecki, Prezes TriGranit Development Polska.

Sprzedaż galerii handlowej Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund nie zmienia zbyt wiele dla klientów. Sklepy wciąż będą tu działać, podobnie jak parking. Nic nie zmieni się także w kwestii dworców.

TriGranit i PKP wciąż będą współpracować. Przed nimi m.in. budowa kładki łączącej perony 4-6 z centrum komunikacyjnym. - Zgodnie z pierwotnymi założeniami projektowymi, będzie ona elementem kończącym integrowanie poszczególnych części stacji. Planujemy również odtworzenie elewacji budynku starego dworca i zagospodarowanie tego terenu. Chcemy, aby w tym miejscu powstał m.in. pasaż połączony z funkcjami obsługi podróżnych, jeśli takie będą w tym miejscu potrzebne - zapewnia Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro