Reklama

Szczepankowo: postawili wiatę na przystanku. Z "dziełami" Pive

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Na przystanku autobusowym u zbiegu ulic Szczepankowo i Wieprawskiej ustawiono "nową" wiatę przystankową. Pasażerowie mogą się pod nią ukryć przed deszczem. Gorzej z estetyką - cała ściana popisana jest przez grafficiarzy - m.in. Pive. ZTM zapewnia, że wiata zostanie pomalowana.

Mieszkańcy z wiaty przystankowej się cieszą, ale zastanawiają się dlaczego nie może wyglądać bardziej estetycznie. - Oto "nowo" postawiona wiata u zbiegu ul. Szczepankowo i Wieprawskiej. Wiata została postawiona cała pomalowana, nosi podpisy słynnego Pive, który chyba wszystkie swoje prace miał zamalować na swój koszt, a tu na Szczepankowie można nadal je podziwiać - pisze czytelnik.

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że prace na tym przystanku jeszcze się nie zakończyły. - Gdy mamy taką możliwość, ustawiamy na przystankach wiaty, którymi dysponujemy. Tak się stało w tym przypadku, ale zapewniam, że prace się jeszcze nie zakończyły. Gdy tylko zrobi się trochę cieplej wiata zostanie pomalowana - dowiadujemy się w ZTM.

Mieszkańcy Szczepankowa muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Dzieła Pive i innych grafficiarzy niedługo z wiaty znikną.

Przypominamy, że do zatrzymania Marka S. znanego pod pseudonimem Pive doszło w maju 2012 roku. Był podejrzewany o malowanie tzw. "tagów" na budynkach w różnych częściach Poznania, w pojazdach i na przystankach komunikacji miejskiej. Ostatecznie skazano go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę i zobowiązanie do naprawienia szkód.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro