Reklama

"Wiosna" zaskoczyła POSiR? Przepełnione śmietniki nad Maltą

fot. Błażej
fot. Błażej

Słoneczny weekend przyciągnął nad Jezioro Maltańskie tłumy poznaniaków. Jeszcze w poniedziałek można było oglądać tego skutki. Przepełnione kosze na terenie POSiR sprawiły, że spacerowicze wyrzucali śmieci na ziemię.

W sprawie śmieci nad Jeziorem Maltańskim odezwał się do nas czytelnik. - Nad Maltą wczoraj był tłum poznaniaków. Na terenie POSiR - ścieżka od galerii Malta w kierunku stoku - nie mieli gdzie wyrzucać śmieci - pisze. Kosze były tu przepełnione, a śmieci lądowały na ziemi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- W tym roku nie odnotowaliśmy jeszcze problemów z przeładowanymi koszami na śmieci - dotychczasowe dyżury ich opróżniania wystarczały, aby utrzymać czystość na Malcie - wyjaśnia Agnieszka Patelka, rzeczniczka POSiR. - Bierzemy jednak pod uwagę fakt, że szybsze nadejście wiosny w tym roku sprawiło, że sezon spacerowy na Malcie rozpocznie się dużo wcześniej niż w poprzednich latach, dlatego pracujemy nad nowym planem utrzymania czystości, który zapobiegnie sytuacji przepełnionych śmietników - dodaje. - Dziś pracownicy POSiR opróżniają już kosze na śmieci i wykonują wszystkie należyte prace porządkowe na Malcie - kończy.

Problemu z nadmiarem śmieci nie obserwuje natomiast Malta Ski. - Nasz teren jest sprzątany regularnie, goście mają do dyspozycji wiele koszy na śmieci. Zawsze dbaliśmy i wciąż dbamy o to, by atrakcje były utrzymane w czystości - zapewnia Ewa Lewandowska z Malta Ski.

- Obecnie prowadzimy remont pubu "U kibiców na Malcie". Może się z tym wiązać tymczasowe zabrudzenie terenu w postaci noszonego piasku czy materiałów budowlanych. Ale to wyłącznie chwilowe. Pub zupełnie zmienia swoje oblicze, będzie to nowe miejsce dla całej rodziny z nowym szefem kuchni i nową nazwą - kończy Lewandowska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro