Reklama
Reklama

Gwarna: budują przystanek wiedeński, pasażerowie mają problem

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

W sobotę rozpoczęła się budowa pierwszego w Poznaniu przystanku wiedeńskiego. Powstaje na ulicy Gwarnej. W związku z tym występują tu utrudnienia w ruchu - m.in. przesunięto dotychczasowy przystanek tramwajowy. Wielu pasażerów jednak o tym nie wie.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozpoczynającej się budowie przystanku wiedeńskiego na ulicy Gwarnej w Poznaniu. Ostatecznie prace ruszyły w sobotę i powodują utrudnienia w ruchu. W poniedziałkowy poranek zaskoczeni tym byli pasażerowie komunikacji miejskiej.

- Pasażerowie chyba nie wiedzą co się tutaj dzieje - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Przychodzą na dotychczasowy przystanek tramwajowy na ulicy Gwarnej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Święty Marcin. Tymczasem obecnie przystanek tramwajowy znajduje się na początku ulicy Gwarnej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Fredry - dodaje.

To nie koniec. Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy. - Ruch kołowy dla upoważnionych aut skierowany został na torowisko tramwajowe. Ruch pieszy po stronie zachodniej odbywa się podcieniami ulicy Gwarnej - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Zgodnie z projektem jezdnia, po której piesi wchodzą do tramwaju, zostanie podniesiona na wysokość 22 centymetrów powyżej główki szyny tramwajowej. Wjazd i zjazd na wyniesioną jezdnię ma się natomiast odbywać po rampie długości 3,7 m o pochyleniu 6%. Peron zostanie wydzielony obrzeżem kamiennym. Będzie mieć 45 metrów długości i zostanie wykonany z płyt granitowych oraz kostki betonowej.

Inwestycja pochłonie ponad 300 tysięcy złotych i potrwa do końca maja. Wykonawca prac to firma BUD-BRUK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro