Reklama
Reklama

Orła Białego: wciąż handlują autami na miejskim parkingu

fot. archiwum

28 lutego firma prowadząca "skup aut" na miejskim parkingu położonym na osiedlu Orła Białego miała opuścić zajmowany teren. To efekt wypowiedzenia umowy przez spółdzielnię po skargach mieszkańców. Mamy 10 marca, a skup wciąż tu działa.

Miesiąc temu pisaliśmy o "skupie aut" działającym na terenie w pobliżu stacji benzynowej BP na osiedlu Orła Białego. Na działalność firmy skarżą się bowiem mieszkańcy. Tłumaczono, że nie tylko zabrano część miejsc parkingowych, gdy w okolicy trudno jest znaleźć wolną przestrzeń do zostawienia auta, ale też samochody przeznaczone na sprzedaż utrudniają życie mieszkańcom. - Skup Aut przeszkadza we wjazdach na parking osiedlowy, w dojeździe do zakładów usługowych, które znajdują się za tą firmą.(...) Wielokrotnie widziałam jak śmieciarka nie mogła tam wjechać by odebrać śmieci, mieszkańcy mający obok wykupione miejsce parkingowe na strzeżonym parkingu nie mogą na niego wjechać ponieważ dojazd jest zastawiony przez skup aut - pisała Zuzanna, mieszkanka osiedla.

Po licznych skargach od mieszkańców spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych postanowiła wypowiedzieć umowę firmie. W sierpniu ubiegłego roku umowę podpisano, a wypowiedziano ją w listopadzie. Zgodnie z dokumentem skup aut miał zniknąć z tego terenu do... 28 lutego. Ale tak się nie stało.

- Mimo upływu terminu do kiedy parking miał zniknąć, nic się nie zmieniło. Teraz arogancja właściciela doszła tak daleko, że stawia auta już pod blokami nr 3, 4 co jeszcze bardziej komplikuje parkowanie aut. Samochody na tym placu są tak za parkowane, że dojazd do punktów usługowych np. straży pożarnej czy śmieciarki jest niemożliwy - pisze dziś czytelnik.

Iwona Ossowska, rzeczniczka Osiedla Młodych przyznaje, że rzeczywiście firma nie opuściła terenu. - A miała to zrobić. W związku z tym trafi do niej przedsądowe wezwanie do opuszczenia terenu - wyjaśnia. Czy po opróżnieniu parkingu będą mogli z niego korzystać mieszkańcy? - Trudno powiedzieć. Najpierw musimy się uporać z działającym tu skupem aut - kończy Ossowska.

Nie udało nam się jeszcze skontaktować z pracownikami skupu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro